Nowe poruszenie Drukuj Email
Autor: Józefowicz Zdzisław   
środa, 22 lipca 2020 14:43

Zapraszamy do wysłuchania  kazania  pt.  "Nowe poruszenie"  wygłoszonego  przez  br. Zdzisława Józefowicza pastora - seniora zboru w Bydgoszczy.

Można je odsłuchać również bezpośrednio ze strony naszego radia.

Słuchaj

 
Potrzebni sobie nawzajem Drukuj Email
Autor: Zwiahel Dariusz   
poniedziałek, 20 lipca 2020 18:43

Zapraszamy do wysłuchania kazania pt. "Potrzebni sobie nawzajem" wygłoszonego przez br. Dariusza Zwiahela podczas nabożeństwa  w dniu 19.07.2020 r. w Zborze KZ w Bytomiu Odrzańskim.

Można je odsłuchać również bezpośrednio ze strony naszego radia.

Słuchaj 

 
Razem jest lepiej Drukuj Email
poniedziałek, 20 lipca 2020 00:00

Biegaliśmy codziennie, lecz to było coś innego. Ociekaliśmy potem od chwili, gdy wyskoczyliśmy z łóżek jeszcze przed świtem. Był to etap treningu fizycznego w szkole komandosów Stanów Zjednoczonych; oczywiście spodziewaliśmy się wysiłku, nawet wyczerpania. Jednak to nie był poranny bieg w podkoszulkach. Biegliśmy w mundurach polowych. Jak zwykle rozkaz brzmiał:

Wyruszacie razem, trzymacie się razem, działacie jak jeden i wchodzicie razem. Jeślibyście nie mieli wejść razem, wcale nie zawracajcie sobie głowy wchodzeniem!

Podczas drogi mój umysł poprzez mgłę bólu, pragnienia i zmęczenia zarejestrował coś dziwnego w naszym szyku. Zauważyłem, że dwa rzędy przede mną jeden z chłopaków wypadł z rytmu. Duży, kościsty rudzielec o nazwisku Sanderson. Jego nogi pracowały, lecz nie w takt pozostałych. Następnie jego głowa zaczęła chwiać się z boku na bok.Ten chłopak walczył.Był bliski przegranej.

Więcej… [Razem jest lepiej]
 
Potrzebujemy siebie nawzajem Drukuj Email
Autor: Paulina Cieplik   
poniedziałek, 20 lipca 2020 00:00

Pan Bóg jak nikt inny wie czego nam potrzeba. To jest tak niesamowite, że wciąż na nowo mnie to zadziwia. On w odpowiednim momencie stawia na naszej drodze właściwych ludzi. Nie powinniśmy polegać na ludziach. Mamy polegać tylko na Bogu, jednak stawia On w naszym życiu właśnie ludzi, by coś nam przez nich ofiarować i czegoś nas przez nich nauczyć.

Niektóre relacje nie zawsze są łatwe i często jesteśmy skłonni z nich zrezygnować, jeśli jednak trwamy pomimo trudności, to po pewnym czasie patrząc wstecz możemy zobaczyć jak wiele dzięki tej relacji zmieniło się w nas na lepsze.

Inne osoby nie musza wiele robić, już przez samo to, że są, przez swój uśmiech, wsparcie i modlitwy sprawiają, że jest nam łatwiej stawić czoła wyzwaniom.

Są też w życiu tacy ludzie, których im lepiej poznajemy i uważniej słuchamy, tym więcej możemy czerpać z ich mądrości i doświadczenia.

Inni znowu pociągają nas za rękę, kiedy chcemy zboczyć z właściwej drogi, mobilizują, kiedy się zniechęcamy i nie pozwalają nam użalać się nad sobą.

Jesteśmy jednak tylko ludźmi i mimo najszczerszych chęci nie zawsze robimy to co najlepsze, czasem się ranimy, czasem zawodzimy. Potrzebujemy jednak siebie nawzajem i jako Kościół Jezusa Chrystusa, jedno Ciało, mamy się wzajemnie wspierać.

Bóg tu na ziemi stawia na naszej drodze ludzi tylko na jakiś czas, jednych na dłużej, a innych zaledwie na chwilę. Myślę, że jest tak byśmy potrafili cieszyć się sobą nawzajem, uczyć się od siebie, wspierać i napominać, ale byśmy zaspokojenia naszych potrzeb szukali nie w ludziach, lecz w Bogu, który jedynie jest wierny, stały i niezmienny.

Czy jest jakiś sposób, byśmy porzucili naszą broń
I przyszli razem w imię miłości
Zbyt wiele ryzykujemy jeśli zignorujemy tą wspólną płaszczyznę
Czyż nie jesteśmy wszyscy stworzeni na obraz Boga?
Bo jeśli jeden z nas cierpi, to nikt z nas nie ma pokoju
A jeśli jeden z nas jest obciążony, to nikt z nas nie jest wolny

Wyciągnij swoją dłoń i weź mnie za rękę
Potrzebuję twojej siły, aby stać
Nie jesteśmy sami na tym świecie
Potrzebujemy siebie nawzajem
Jestem częścią ciebie, a ty jesteś częścią mnie
Już nie jesteśmy sobie obcy , jesteśmy siostrami i braćmi
Potrzebujemy siebie nawzajem

Więcej… [Potrzebujemy siebie nawzajem]
 
Twoje powołanie Drukuj Email
Autor: Dawid Goryczka   
niedziela, 19 lipca 2020 14:00

 
Symptomy czasów ostatecznych i pozorna pobożność Drukuj Email
Autor: Andrzej Luber   
sobota, 18 lipca 2020 20:07

 
Skutki przedwcześnie przekazywanej odpowiedzialności Drukuj Email
Autor: Marian Biernacki   
piątek, 17 lipca 2020 14:06

Jak sięgam pamięcią, zawsze chciałem pracować w Kościele pod okiem kogoś starszego i bardziej ode mnie doświadczonego. Owszem, samodzielnie rozpoznawać wolę Bożą, przejawiać osobistą inwencję w służbie i z natchnienia Bożego czerpać do niej pomysły, lecz wiedzieć przy tym, że całość mej pracy będzie systematycznie poddawana ocenie braci obdarzonych duchowym autorytetem. Do dzisiaj, chociaż jestem już po sześćdziesiątce, przyłapuję się na odczuciu, że w obliczu niektórych wyzwań w służbie wciąż jestem zbyt młody i niedoświadczony, aby bez nadzoru innych braci mierzyć się z tymi zadaniami.

Od kilkunastu lat zauważam jednak narastające zjawisko stawiania na młodych bez należytej dbałości o ich życiowe doświadczenie. Dość nagminnie, zarówno w środowiskach świeckich jak i kościelnych, głos decyzyjny dobrowolnie zostaje przykazywany ludziom młodym. Bywa już i tak, że bez skrupułów przywództwo jest przejmowane na siłę, gdy parcie młodych natrafia na opór osób bardziej wiekowych, przeciwnych zbyt prędkiemu przekazywaniu odpowiedzialności. Czym skutkuje obsadzanie decyzyjnych stanowisk ludźmi młodymi, którzy - choćby nie wiem jak dobrze byli wykształceni - siłą rzeczy nie mogą jeszcze mieć dostatecznego doświadczenia życiowego?
Więcej… [Skutki przedwcześnie przekazywanej odpowiedzialności]
 
Strumienie na pustyni - 17 lipca Drukuj Email
Autor: L.B. Cowman   
piątek, 17 lipca 2020 00:00

„Spokojnie będę się przyglądał z jego miejsca ...”  (Iz. 18, 4)

Asyryjczycy wyruszyli na wojnę przeciwko Etiopii. Naród ten opisany jest jako rosły i przystojny, znany z siły i budzący grozę. Pułki nacierały, lecz Bóg im się nie sprzeciwiał; pozornie było im dozwolone wypełnić swoje zamiary. Bóg spokojnie przyglądał się ze swojego przybytku. Słońce ciągle jeszcze oświetlało ich swoimi promieniami; lecz przed początkiem żniwa, całe dumne wojsko asyryjskie zostało pobite tak łatwo, jak gałązki są ścinane nożem winiarza, który opiekuje się swoją winnicą.

Zdumiewająca jest postawa Boga, który spokojnie przypatrywał się ze swojego miejsca. Jego spokój nie oznaczał aprobaty. On oczekiwał, by powstrzymać ich we właściwym czasie. W chwili, kiedy zamiary grzeszników już miały się urzeczywistnić, doprowadził do ich klęski.

Gdy patrzymy na zło na tym świecie, kiedy rozmyślamy o rozszerzaniu się nieprawdy, kiedy wzdrygamy się pod brzemieniem ucisku nienawidzących nas, wspomnijmy te dziwne słowa o Bogu, spokojnie przyglądającym się ze swojego przybytku. Ale istnieje i druga strona tej historii.

Więcej… [Strumienie na pustyni - 17 lipca]
 
Ucho Malchusa Drukuj Email
Autor: Zbigniew Babicz   
czwartek, 16 lipca 2020 14:11

Zapraszamy do wysłuchania  refleksyjnego kazania pt."Ucho Malchusa" wygłoszonego przez  br. Zbigniewa Babicza.

Można je odsłuchać również bezpośrednio ze strony naszego radia.

Słuchaj 

 
Miłość - cz.4 Drukuj Email
Autor: Kulec Mirosław   
środa, 15 lipca 2020 14:04

Uprzejmie informujemy, że na naszym serwerze ftp w folderze Mirosław Kulec  - Kazania 2015 - 2020 udostępnione zostało do pobrania czwarte  kazanie cyklu pt. "Miłość"  wygłoszone przez  br. Mirosława Kulca. 

Można je odsłuchać również bezpośrednio ze strony naszego radia.

Słuchaj 

 
Okropna choroba Drukuj Email
Autor: A. W. Tozer   
wtorek, 14 lipca 2020 14:50

"Płycizna życia, puste filozofie religijne, szukanie elementów rozrywkowych na nabożeństwach, gloryfikowanie ludzi, opieranie się na zewnętrznej religijności, kultywowanie na wpół religijnych społeczności, stosowanie kupieckich metod, błędne traktowanie energicznego charakteru człowieka jako działanie w mocy Ducha Świętego. Te i podobne rzeczy są oznakami fatalnej dolegliwości, głębokiej i poważnej choroby duszy.

Za tę naszą okropną chorobę nie jest odpowiedzialny ktoś jeden szczególnie, ale i żaden chrześcijanin nie jest wolny od winy. Wszyscy dołożyliśmy starań bezpośrednio lub pośrednio, do tego smutnego stanu rzeczy. Byliśmy zbyt ślepi, by widzieć, zbyt bojaźliwi, by mówić, lub też zadowoleni z siebie, by pragnąć czegoś lepszego niż tylko nędznej i pospolitej strawy, którą inni wydają się być usatysfakcjonowani. Innymi słowy, zaakceptowaliśmy przekonania innych, naśladowaliśmy życie innych, a doświadczenia innych stały się naszymi wzorcami. Tak więc przez pokolenia wszystko szło w dół. Teraz osiągnęliśmy głęboką dolinę pełną piasku i spalonej trawy, a co najgorsze, zmieniliśmy Słowo Prawdy tak, by pasowało do naszych przeżyć, i przyjęliśmy tę nędzną dolinę jako wspaniałe pastwisko."

"Szukanie Boga" - A. W. Tozer, Chicago, III., 16 czerwca 1948 r.
 
Wartościowe życzenia Drukuj Email
Autor: Janik Wiesław   
wtorek, 14 lipca 2020 13:59

Wiesław JanikUprzejmie informujemy, że na serwerze ftp w folderze Wiesław Janik publikujemy nowe kazanie pt. "Wartościowe życzenia".

Zostało  one wygłoszone przez br. Wiesława Janika - pastora seniora Chrześcijańskiej Wspólnoty Zielonoświątkowej zbór w Lubinie.

Można je odsłuchać również bezpośrednio ze strony naszego radia.

Słuchaj 

 
Co zrobię z tym wynikiem wyborów? Drukuj Email
Autor: Biernacki Marian   
poniedziałek, 13 lipca 2020 12:59
Dzisiaj, 13 lipca 2020 roku obudziłem się z odkryciem, że w kolejnej kadencji prezydentem Rzeczypospolitej Polskiej będzie dotychczasowy Prezydent Andrzej Duda. Słyszę, że dla jednych chrześcijan jest to wiadomość trudna do zaakceptowania, podczas gdy inni bardzo się z niej cieszą. Niewątpliwie jedni i drudzy poważnie traktują swą wiarę w Boga i modlili się o wynik tych wyborów. Skąd więc w nich tyle tak rozbieżnych emocji?

Od lat jestem w tej szczęśliwej sytuacji, że niezależnie od tego, kto w kraju sprawuje władzę, mogę mieć pozytywne nastawienie do każdego prezydenta, premiera, parlamentu i samorządu. W świetle Biblii już dawno zobaczyłem bowiem, że jako naśladowca Jezusa Chrystusa mam się nie tylko każdej władzy podporządkowywać ze względu na Chrystusa Pana, ale też się o każdą władzę modlić. 
Więcej… [Co zrobię z tym wynikiem wyborów?]
 
Klejnoty Bożych obietnic - 12 lipiec Drukuj Email
Autor: C. H. Spurgeon   
niedziela, 12 lipca 2020 00:00

„Umie Pan wyrywać pobożnych z pokuszenia, a niesprawiedliwych na dzień sądu dla ukarania, zachowywać” ( 2 Piotra 2, 9)

Pobożni będą kuszeni i doświadczani. Wiara, która nie przetrwała próby, nie jest prawdziwa. Pobożni jednakże są wyrywani z pokuszenia i to nie przez przypadek, lub przez szczęśliwy zbieg okoliczności, ale przez samego Pana. On osobiście przyjmuje na Siebie urząd wybawiciela, ratując tych, którzy Mu ufają. Bóg miłuje pobożnych - Bogu podobnych; Pan dobrze wie, gdzie się oni znajdują i co się z nimi dzieje.

Nieraz droga ich zdaje się być labiryntem; nie wyobrażają sobie, jak można ujść z groźnego niebezpieczeństwa. Czego oni nie wiedzą, wie dobrze ich Pan. Bóg wie, kogo ma wybawić, kiedy wybawić i jak wybawić.

Więcej… [Klejnoty Bożych obietnic - 12 lipiec]
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 147