Modlitwa (06) Drukuj Email
Autor: Manfred Roseler   
sobota, 20 lipca 2019 00:00

Modlitwa powinna należeć do ulubionych zajęć chrześcijanina. Przez modlitwę możemy w szczególny sposób wyrażać naszą społeczność z Bogiem oraz pogłębiać ją. Możemy też wzmacniać naszą wiarę. Dlatego życie chrześcijańskie jest niemożliwe bez modlitwy.

Kiedyś jeden z uczniów Jezusa poprosił Go: "Panie, naucz nas modlić się, jak i Jan nauczył uczniów swoich" (Łuk. 11,1). Powinno to być także i naszym pragnieniem! Również my chcemy uczyć się modlitwy!

Studiuj szóstą lekcję kursu biblijnego "Nowe życie z Jezusem"  pt." Modlitwa"

 
Wymowa przeciągłego spojrzenia Drukuj Email
Autor: Biernacki Marian   
piątek, 19 lipca 2019 00:00

 
Uznaj swoją bezsilność Drukuj Email
Autor: Henryk Dedo   
czwartek, 18 lipca 2019 15:43

 
Praca Ducha Świętego w zborze Drukuj Email
Autor: Administrator   
środa, 17 lipca 2019 15:47

 
Psalm 73 Drukuj Email
Autor: Remigiusz Mackiewicz   
wtorek, 16 lipca 2019 19:27

Serdecznie zapraszamy do wysłuchania  kazania  pt."Psalm 73" wygłoszonego przez br. Remigiusza Mackiewicza podczas nabożeństwa w Zborze Kościoła Zielonoświątkowego w Nowej Soli przy ul.Wyspiańskiego 13.

Można je odsłuchać również bezpośrednio ze strony naszego radia.

Słuchaj 

 
O zbawieniu Drukuj Email
Autor: Wrzecionko Leszek   
poniedziałek, 15 lipca 2019 10:00

Uprzejmie informujemy , że na naszym serwerze ftp w folderze Leszek Wrzecionko - kazania udostępnione zostało do pobrania  nowe kazanie pt. ”Zbawienie”  wygłoszone przez br. Leszka Wrzecionko.

Można je odsłuchać również bezpośrednio ze strony naszego radia.

Słuchaj

 
Pewność zbawienia (03) Drukuj Email
Autor: Manfred Roseler   
poniedziałek, 15 lipca 2019 00:00

"To napisałem wam, którzy wierzycie w imię Syna Bożego, abyście wiedzieli, że macie żywot wieczny." (1 Jan 5,13)

Nie ma nic wspanialszego niż życie z Jezusem. Pełną radość i wolność płynącą z wiary zyskamy jednak dopiero wtedy, gdy upewnimy się, że zajmujemy właściwą postawę względem Boga. Dopóki opieramy się tylko na przypuszczeniach, dopóty nie pozbędziemy się lęku, trosk i niepewności.

Studiuj trzecią lekcję kursu biblijnego "Nowe życie z Jezusem"  pt."Pewność zbawienia"

 
Jesteśmy w grupie ryzyka Drukuj Email
Autor: Krzysztof Krzyżagórski   
niedziela, 14 lipca 2019 00:00

Serdecznie zapraszamy do wysłuchania  kazania  pt."Jesteśmy w grupie ryzyka" wygłoszonego przez br. Krzysztofa Krzyżagórskiego podczas nabożeństwa niedzielnego w dniu 14.07.2019 r.  w Zborze Kościoła Zielonoświątkowego w Nowej Soli przy ul.Wyspiańskiego 13.

Można je odsłuchać również bezpośrednio ze strony naszego radia.

Słuchaj 

 
Psalm 34 Drukuj Email
Autor: The Brooklyn Tabernacle Choir   
sobota, 13 lipca 2019 14:56

PSALM 34

Bojaźń Boża źródłem błogosławieństwa

1 Dawidowy. Gdy wobec Abimeleka udawał szaleńca i odszedł wygnany przez niego. 2 Chcę błogosławić Pana w każdym czasie, na ustach moich zawsze Jego chwała. 3 Dusza moja będzie się chlubiła w Panu, niech słyszą pokorni i niech się weselą! 4 Uwielbiajcie ze mną Pana, imię Jego wspólnie wywyższajmy! 5 Szukałem Pana, a On mnie wysłuchał i uwolnił od wszelkiej trwogi. 6 Spójrzcie na Niego, promieniejcie radością, a oblicza wasze nie zaznają wstydu. 7 Oto biedak zawołał, a Pan go usłyszał i wybawił ze wszystkich ucisków. 8 Anioł Pana zakłada obóz warowny wokół bojących się Jego i niesie im ocalenie. 9 Skosztujcie i zobaczcie, jak dobry jest Pan, szczęśliwy człowiek, który się do Niego ucieka. 10Bójcie się Pana, święci Jego, gdyż bogobojni nie doświadczają biedy. 11 Możni zubożeli i zaznali głodu, a szukającym Pana żadnego dobra nie zabraknie.

Więcej… [Psalm 34]
 
O chorobach i uzdrowieniu Drukuj Email
Autor: Karel Piotr   
piątek, 12 lipca 2019 00:00

Zapraszamy do wysłuchania wartościowego kazania  pt. "O chorobach i uzdrowieniu"   zamieszczonego  na naszym serwerze ftp w  folderze Piotr Karel - Kazania 2018 - 2019.

Zostało ono wygłoszone przez br. Piotra Karela pastora zboru w Kołobrzegu.

Można je odsłuchać również bezpośrednio ze strony naszego radia.

Słuchaj 

Zobacz cykl  17 artykułów dotyczących tego tematu kliknij tutaj

 
Strumienie na pustyni - 11 lipiec Drukuj Email
Autor: L.B.Cowman   
czwartek, 11 lipca 2019 00:00

Lecz po pewnym czasie wysechł potok, gdyż nie było deszczu w tym kraju. (1 Król. 17,7)

Tydzień za tygodniem, mężnie i nie upadając na duchu, Eliasz obserwował powolny ubytek wody w potoku Kerit. Być może nachodziły go pokusy zachwiania się w wierze przez niedowiarstwo, lecz on nie dopuszczał, aby zewnętrzne okoliczności stały się przegrodą między nim a Bogiem. Niewiara patrzy na Boga przez okoliczności, tak jak my czasem patrzymy na słońce przez powietrze nasycone dymem i wydaje się nam, że jest pozbawione swoich promieni. Wiara zaś stawia Boga między sobą a okolicznościami i patrzy na okoliczności przez Boga.

Więcej… [Strumienie na pustyni - 11 lipiec]
 
Wrócę do domu swego.... Drukuj Email
Autor: Sochacki Paweł   
czwartek, 11 lipca 2019 00:00

 
Klejnoty Bożych obietnic - 09 lipiec Drukuj Email
Autor: C. H. Spurgeon   
wtorek, 09 lipca 2019 00:00

„Oczy Moje obrócone będą na prawdomównych w ziemi, aby siadali ze Mną; kto chodzi drogą uprzejmą, ten Mi służyć będzie” ( Psalm 101, 6)

Jeżeli Dawid tak mówił, możemy być pewni, że i Syn Dawidowy to samo ma na myśli. Jezus ogląda się za wiernymi ludźmi, a oko Jego zwrócone jest, aby mieć o nich baczenie i kierować nimi, dodawać im odwagi, nagradzać ich. Niechaj nikt z wiernych nie sądzi, iż został nie zauważony; sam Król obrócił nań oko Swoje.

Więcej… [Klejnoty Bożych obietnic - 09 lipiec]
 
Strumienie na pustyni - 09 lipca Drukuj Email
Autor: L.B.Cowman   
poniedziałek, 08 lipca 2019 19:42

Oto wytapiałem cię sobie jak srebro, próbowałem cię w piecu cierpienia. Iz. 48, 10

Słowo Boże opada jak delikatna rosa, chłodząc palący płomień. Czy nie jest ono podobne do azbestowego pancerza, przy którym płomień nie ma żadnej mocy? Jeśli mam jakiś problem, wiem, że to Bóg mnie doświadcza! Jeśli ubóstwo przekroczy próg mego domu, to wiem, że Bóg znajduje się w moim mieszkaniu i On mnie doświadcza. Jeśli do mojego ciała wkradnie się choroba, to mam już balsam w pogotowiu – Bóg mnie doświadcza. Cokolwiek by się ze mną stało na tym padole łez, wiem, że Bóg mnie nie opuści. On tylko do czasu mnie doświadcza!

Wzmocnij się, chrześcijaninie, Pan Jezus jest z tobą! We wszystkich doświadczeniach, jakie mogą cię dosięgnąć, Jego obecność powinna być twoim pocieszeniem i podporą. On nigdy nie porzuci tych, którzy Mu ufają. „Nie bój się, bo jestem z tobą” – to Jego wierna obietnica dla wszystkich przechodzących przez ogień doświadczeń. Brzemię cierpień wydaje się być „młyńskim kamieniem” przywiązanym do szyi, podczas gdy w rzeczywistości jest to balast niezbędny dla nurka, gdy znajduje się na dnie morza w poszukiwaniu pereł.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 126