Nabożeństwo CHWZ Kłodzko - 22.01.2022 Drukuj Email
Autor: CHWZ Kłodzko   
niedziela, 22 stycznia 2023 21:43

 
Nabożeństwo KCH Kołobrzeg - 22.01.2022 Drukuj Email
Autor: KCH Kołobrzeg   
niedziela, 22 stycznia 2023 21:42

 
Demos Shakarian - film dokumentalny Drukuj Email
Autor: CCNŻ Gdańsk   
sobota, 21 stycznia 2023 21:41

 
Gotowi by cierpieć Drukuj Email
Autor: Luber   
piątek, 20 stycznia 2023 21:50

 
Po pierwsze - szanuj drugiego! Drukuj Email
Autor: Biernacki Tomasz   
środa, 18 stycznia 2023 13:39

 
Słudzy Jezusa i szarlatani Drukuj Email
Autor: Jurkowski Paweł   
środa, 18 stycznia 2023 12:15

 
Jak przezwyciężyć obawę? Drukuj Email
Autor: Marian Biernacki   
wtorek, 17 stycznia 2023 13:57
W czasie czytania Biblii natrafiłem dzisiaj na niezwykłe wyznanie Hioba. Bo dopadło mnie to, przed czym drżałem, dosięgło to, co budziło mój lęk [Jb 3,25]. Słowa te dobrze wyrażają swoisty mechanizm, żeby nie powiedzieć, prawo duchowe: Czego się boisz, to na ciebie przyjdzie. Najwyraźniej ów bogobojny człowiek, ciesząc się dostatnim i szczęśliwym życiem, nosił w sobie myśl, że któregoś dnia dotrą do niego wieści burzące tę błogą sielankę. Nawet jeśli nie dzielił się swoimi obawami, to jednak w głębi serca ulegał przeczuciu, że spadnie na niego jakieś nieszczęście. I tak się stało. Lęk jest matką zdarzenia - powie nam dobry psychiatra. 

Skoro istnieje i działa takie prawidło duchowe, że 'czego się lękamy, to w końcu nam się zdarza', powstaje pytanie, czy można temu jakoś się przeciwstawić? Mówienie sobie, że nasza obawa jest urojona, wypieranie jej i zastępowanie pozytywnymi myślami, w wielu przypadkach okazuje się mało pomocne i niewystarczające. Gdy panicznie boimy się bólu, niewiele nam pomoże mówienie, żeby się go nie bać. Gdy przed wejściem na scenę drży nam serce, że ogarnie nas trema, to pomimo wielu życzliwych spojrzeń raczej tak się dzieje. Czy jest jakiś mądry sposób przechytrzenia niepokojącej nas fobii? 

Więcej… [Jak przezwyciężyć obawę?]
 
Autorytet Jezusa cz.2 Drukuj Email
Autor: Sochacki Paweł   
poniedziałek, 16 stycznia 2023 11:11

 
Nabożeństwo CHWZ Kłodzko - 15.01.2022 Drukuj Email
Autor: CHWZ Kłodzko   
niedziela, 15 stycznia 2023 11:15

 
Nabożeństwo KCH Kołobrzeg - 15.01.2022 Drukuj Email
Autor: KCH Kołobrzeg   
niedziela, 15 stycznia 2023 11:13

 
Dzień wizji 2023 Drukuj Email
Autor: bp Marek Kamiński   
piątek, 13 stycznia 2023 20:00

 
Trąd Naamana - trąd grzechu Drukuj Email
Autor: Zwiahel Dariusz   
piątek, 13 stycznia 2023 19:44

W 2 Krl. 5,1 czytamy: A Naaman, dowódca wojsk króla Aramu był mężem znamienitym u swego pana i wielce poważanym, gdyż przez niego Pan dał zwycięstwo Aramowi. Lecz choć tak potężny rycerz, mąż ten nabawił się trądu.

Ani znakomita pozycja marszałka wojsk syryjskich, ani poważanie, szacunek i ludzka chwała, ani osiągnięcia na polu walki (które nie były jego zasługą, ale to Pan pozwolił mu je osiągnąć, o czym zapewne nie wiedział), ani ordery i odznaczenia, ani tytuły i honory nic z tych zasług nie uchroniło go przed zakażeniem trądem. Gdzie się z nim zetknął i zaraził zapewne nie wiedział, a jednak został zarażony śmiertelną chorobą, która powoli toczy ludzkie ciało pożerając jego tkanki i organy, palce u rąk i nóg, usta, nos, uszy, aż w końcu człowiek umiera w strasznych boleściach. Na tamte czasy była to choroba nieuleczalna, człowiek resztę życia spędzał w odosobnieniu. Sam musiał dbać o oddzielenie od osób zdrowych, aby ich nie zakazić.

Słowo Boże mówi : Gdyż wszyscy zgrzeszyli i brak im chwały Bożej (Rz.3,23), a także: I wszyscy staliśmy się podobni do tego, co nieczyste, a wszystkie nasze cnoty są jak szata splugawiona, wszyscy więdniemy jak liść, a nasze przewinienia porywają nas jak wiatr. I nie ma nikogo, kto by wzywał twojego imienia, kwapił się do uchwycenia się ciebie, gdyż zakryłeś swoje oblicze przed nami i oddałeś nas w moc naszych grzechów (Iz. 64. 6-7). Tak jak trąd nie wybiera ofiary w zależności od jego pozycji społecznej i zasług, tak udziałem wszystkich ludzi jest poczęcie w grzechu i śmiertelne skutki jego działania. Apostoł Jakub pisze: Potem, gdy pożądliwość pocznie, rodzi grzech, a gdy grzech dojrzeje, rodzi śmierć (Jak. 1,15). Człowiek dotknięty śmiertelną chorobą ciała zrobi wszystko, aby dostąpić uleczenia, dostanie się do każdej kliniki, znajdzie najlepszych profesorów, zapłaci każde pieniądze, aby dostąpić uzdrowienia. Diabeł też to wie, dlatego mówi: Skóra za skórę! Wszystko co posiada człowiek, odda za swoje życie (Job 2,4). Dlatego, kiedy Naaman dowiaduje się od małej Hebrajki, która porwana w niewolę podczas jednego z wypadów na Izraela, służyła teraz jego żonie, że jest prorok w Izraelu, który mógłby go uzdrowić postanawia skorzystać z tej drogi ratunku.

Więcej… [Trąd Naamana - trąd grzechu]
 
Refleksje nad historią Naamana Drukuj Email
Autor: Krzysztof Krzyżagórski   
czwartek, 12 stycznia 2023 00:00

Serdecznie zapraszamy do wysłuchania  kazania  pt."Refleksje nad historią Naamana" wygłoszonego przez br. Krzysztofa Krzyżagórskiego podczas nabożeństwa niedzielnego  w Zborze Kościoła Zielonoświątkowego w Bytomiu Odrzańskim w dniu.

Można je odsłuchać również bezpośrednio ze strony naszego radia.

Słuchaj 

 
Naaman Drukuj Email
Autor: Piotr Karel   
środa, 11 stycznia 2023 00:00

Lubimy wszyscy słuchać świadectw nawrócenia. Jakkolwiek - opowiadanie historii, w jaki sposób poznaliśmy Pana i jak to się stało, że powierzyliśmy Mu nasze życie - jest zadaniem trudnym, (szczególnie dla osób, które to robią po raz pierwszy), to jednak zawsze są to bardzo ciekawe historie i chętnie je wysłuchujemy.

Jesteśmy pod wrażeniem mocy Bożej przeobrażającej życie ludzi, tej mocy która czyni z grzesznika - Boże dziecko, która z obojętnego Bogu, a nawet wroga Bożego czyni - Jego naśladowcę i wyznawcę. Z jeszcze większym zainteresowaniem wsłuchujemy się w świadectwo człowieka, który jest znanym, podziwianym - człowiekiem pierwszych stron gazet. Może być jakiś aktor, czy aktorka, sławny piosenkarz, czy piosenkarka, ktoś z świata polityki, czy biznesu gdy się prawdziwie nawraca jest to dla nas niezwykle podnoszącym na duchu, gdy widzimy że Bóg potrafi dotrzeć i do takich ludzi z Swoją Ewangelią.

Więcej… [Naaman]
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 211