Boże odpocznienie Drukuj Email
Autor: Andrzej Luber   
poniedziałek, 01 marca 2021 20:23

 
Religijne serce nas okłamuje Drukuj Email
Autor: Sochacki Paweł   
niedziela, 28 lutego 2021 00:00

 
Strumienie na pustyni - 28 luty Drukuj Email
Autor: L.B.Cowman   
niedziela, 28 lutego 2021 00:00

Przez niego więc nieustannie składamy Bogu ofiarę pochwalną. (Hbr. 13, 15)

Pewien misjonarz, zajmujący się odwiedzaniem biednych, potknąwszy się w ciemnej i brudnej sieni, usłyszał głos: „kto tam, gołąbku?” Misjonarz zapalił zapałkę, żeby zobaczyć skąd ten głos dochodzi. Jego oczom ukazał się niezwykły widok: obraz materialnej nędzy i cierpień fizycznych, a jednocześnie niebywałej ufności w Bogu. Twarz jakby wyrzeźbiona w czarnym drewnie, spokojne, proszące o pomoc oczy otoczone zmarszczkami. Zobaczył wychudzoną twarzy kobiety – Murzynki, leżącej na barłogu. Widok ten, wywołał w jego sercu głębokie współczucie. Był chłodny lutowy wieczór, lecz w piecu nie napalone, a w komórce panował zupełny mrok. Tego dnia nie jadła ani śniadania, ani obiadu, ani kolacji. Zdawało się, że nie pozostało jej nic, prócz reumatyzmu i wiary w Boga. Trudno wyobrazić sobie bardziej przygnębiające położenie, a mimo to, staruszka drżącym głosem nuciła swoją ulubioną pieśń, zanosząc Bogu ofiarę chwały.

Więcej… [Strumienie na pustyni - 28 luty]
 
Sprawdź determinanty Drukuj Email
Autor: Gabriel Kosętka   
niedziela, 28 lutego 2021 00:00

 
Oswald Chambers - film dokumentalny Drukuj Email
Autor: RBC Ministries   
piątek, 26 lutego 2021 21:11

Dokument o życiu i służbie Oswalda Chambersa (1874 - 1917), szkockiego kaznodziei ruchu uświęceniowego i pisarza, autora codziennych rozważań biblijnych "My Utmost for His Highest", znanych w Polsce pt. "Ku Tobie, Boże mój".

Produkcja - RBC Ministries (Our Daily Bread) - wydawca kwartalnika "Nasz codzienny chleb" https://codziennychleb.org/​​

Wersja polska powstała dzięki zaangażowaniu Iwony, Magdy, Ani, Sandry, Emanuela, Adama i Piotra z Centrum Chrześcijańskiego NOWE ŻYCIE w Gdańsku.

 
Miłością braterską bądźcie oddani jedni drugim Drukuj Email
Autor: Andrzej Luber   
piątek, 26 lutego 2021 20:33

 
Tragiczne skutki nieposłuszeństwa Drukuj Email
Autor: Paweł Jurkowski   
czwartek, 25 lutego 2021 20:29

 
Klejnoty obietnic Bożych - 25 luty Drukuj Email
Autor: C. H. Spurgeon   
czwartek, 25 lutego 2021 00:00

Ale wy kapłanami Pańskimi nazwani będziecie. (Izaj. 61, 6)

Ta obietnica według brzmienia słów przeznaczona jest dla Izraela, ale według ducha zwraca się do nasienia z Ducha, mianowicie do wszystkich wierzących. Jeśli będziemy żyli zgodnie z powołaniem naszym, będziemy szczerze i zupełnie żyli dla Boga, wtedy ludzie zobaczą, że jesteśmy wybrani do służby świętej i nazwą nas kapłanami Pańskimi. Możemy pracować lub uprawiać handel, jak inni, a jednak być jedynie i całkowicie sługami Pana. Naszym poświęceniem jest składać stale ofiary w modłach uwielbienia i świadectwach oddania się naszemu żywemu Bogu przez Jezusa Chrystusa.

Więcej… [Klejnoty obietnic Bożych - 25 luty]
 
Czy sumienie ma zawsze rację? Drukuj Email
Autor: Sochacki Paweł   
środa, 24 lutego 2021 15:40

 
Strumienie na pustyni - 24 luty Drukuj Email
Autor: L.B.Cowman   
środa, 24 lutego 2021 00:00

Jan wprawdzie żadnego cudu nie uczynił, ale wszystko, cokolwiek o Nim powiedział, było prawdą. (Jan 10, 41)

Może jesteś niezadowolony z samego siebie? Nie jesteś geniuszem, nie posiadasz wybitnych zdolności i nie objawiasz jakichś wspaniałych darów. Dział twojego istnienia jest mierny. Dni twoje nie odznaczają się niczym, są jednostajne i podobne jeden do drugiego. Bez względu na to wszystko, twoje życie może mieć ogromne znaczenie. Jan nie uczynił żadnego cudu, lecz o nim właśnie Pan Jezus powiedział: „Nikt z tych, którzy się z niewiast narodzili, nie jest większy od Jana Chrzciciela”. Głównym zadaniem w życiu Jana było świadczenie o „Światłości” i być może, że to właśnie jest twoim i moim działem. On zadowolił się tym, że był tylko głosem wołającym na puszczy, który nawoływał ludzi do Chrystusa. Zgódź się być „głosem”, dźwiękiem słyszanym, choć nie widzianym; zwierciadłem, którego powierzchnia znika przy oślepiającym blasku słońca, które się w nim odbija; lekkim powiewem porannego wiatru, budzącym się o świcie i szepczącym: „zorza, zorza” i potem zamierającym...

Więcej… [Strumienie na pustyni - 24 luty]
 
Z czym przed oblicze Boga? Drukuj Email
Autor: Marian Biernacki   
wtorek, 23 lutego 2021 13:41

 
Panie daj mi święty (s)pokój! Drukuj Email
Autor: Jacek Nitecki   
wtorek, 23 lutego 2021 03:45

 
Z Bogiem przeskoczę każdy mur Drukuj Email
Autor: Dariusz Zwiahel   
niedziela, 21 lutego 2021 22:08

Zapraszamy do wysłuchania kazania pt. "Z Bogiem przeskoczę każdy mur" wygłoszonego przez br. Dariusza Zwiahela podczas nabożeństwa  w dniu 21.02.2021 r. w Zborze KZ w Bytomiu Odrzańskim.

 
Józef Kajfosz - życiorys Drukuj Email
Autor: Maciej Wilkosz   
sobota, 20 lutego 2021 00:30

Józef Kajfosz urodził się w 1933 roku w Żukowie Dolnym, na Zaolziu, jako pierwsze dziecko Karola i Marty, miał też młodszą siostrę Zosię.

Pochodził z głęboko wierzącej rodziny i od wczesnego dzieciństwa słuchał Słowa Bożego. Lata wojny spędził u babci na Zaolziu i chociaż nabożeństwa wtedy się nie odbywały, to jednak codziennie gromadzono się na spotkaniach domowych ze śpiewem, czytaniem Pisma Świętego i głośnymi modlitwami wszystkich obecnych po kolei, nie wyłączając kilkuletnich dzieci.

Swoje życie powierzył Panu Jezusowi w wieku 14 lat i od razu w pełni zaangażował się życie wspólnoty kościoła. Śpiewał w chórze, dzielił się świadectwami i podejmował się różnych posług. Był szczególnie uzdolniony w tłumaczeniu pieśni z języka niemieckiego i czeskiego, a później także angielskiego. Wiele przetłumaczonych przez niego pieśni weszło do repertuaru chórów kościelnych, a później do różnych śpiewników.

W niemieckiej szkole podstawowej uczył się dobrze, ale, jak sam o sobie pisał, uchodził raczej za niezdarę, gdy chodziło o zabawy, gry czy sprawność fizyczną. Na początku lat pięćdziesiątych ukończył polskie gimnazjum w Czeskim Cieszynie. W 1956 roku ukończył studia na Wydziale Przyrodniczym Uniwersytetu w Brnie, gdzie otrzymał stopień magistra fizyki. Po uzyskaniu tytułu naukowego rozpoczął pracę w Instytucie Fizyki Jądrowej w pobliżu Pragi. Swoją żonę Emilię poślubił w 1957 roku, dwa lata później na świat przyszła ich pierwsza córka Bogusława. W latach 1961–1962 zamieszkiwał razem z rodziną na terenie ZSRR, w Dubnej. Po powrocie do Pragi urodziły mu się dwie kolejne córki: Daniela i Irena. W 1968 roku otrzymał tytuł doktora nauk przyrodniczych, a w 1969 roku przez dziewięć miesięcy przebywał w Iraku na stanowisku eksperta ONZ ds. energii jądrowej. Swoje badania prowadził m.in. w byłym Związku Radzieckim oraz w Stanach Zjednoczonych. W 1972 roku przeprowadził się wraz z rodziną do Krakowa, gdzie otrzymał pracę w Instytucie Fizyki Jądrowej. W swoim dorobku naukowym ma ponad sto publikacji, z których wiele ukazało się w czasopismach międzynarodowych, a niektóre otrzymały nagrody Akademii Nauk. W ramach wyjazdów służbowych referował swoje wyniki naukowe, oprócz Polski i Czechosłowacji, na konferencjach i seminariach w ZSRR, NRD, Iraku, RFN, Francji, Holandii, Szwecji, Danii i USA.

Więcej… [Józef Kajfosz - życiorys]
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 6 z 164