Prawda o Halloween (przypomnienie) Drukuj Email
czwartek, 01 listopada 2018 00:00

Informacje dostępne w każdej bibliotece potwierdzają diabelskie pochodzenie tego "Święta". A co na ten temat mówi Biblia?...

Więcej… [Prawda o Halloween (przypomnienie)]
 
Modlitwa do zmarłych (przypomnienie) Drukuj Email
czwartek, 01 listopada 2018 00:00

 
Kiedy przyjaciel cierpi Drukuj Email
Autor: Sheila Wray Gregoire   
wtorek, 30 października 2018 00:00

“Czy mogę coś dla ciebie zrobić?” ... Wielokrotnie słyszałam to pytanie trzy lata temu, tego deszczowego dnia, gdy pochowaliśmy naszego 29 letniego syna Christophera.

Większość ludzi zachowywało się przy tym dziwnie i nienaturalnie. Miałam wrażenie, że to ja powinnam ich pocieszać. Niektórzy umieli znaleźć się w tej sytuacji z wyczuciem.

Więcej… [Kiedy przyjaciel cierpi]
 
Dlaczego cierpimy? Drukuj Email
Autor: Gerhard Brachmann   
poniedziałek, 29 października 2018 01:00

Są pytania, przed którymi zostajemy postawieni w życiu i wobec których jesteśmy całkowicie bezradni. Należy do nich pytanie o sens cierpienia, którego doznają zarówno chrześcijanie jak i niechrześcijanie. Musiałem się znowu zetknąć z tym faktem gdy przed paroma miesiącami zmarła matka dziewięciorga dzieci, którą Bóg zabrał nagle do siebie w wieku 45 lat po krótkiej chorobie. Najmłodsze dziecko, które pozostawiła, miało dopiero cztery lata. Dlaczego Bóg zabrał - jak sądzimy o wiele za wcześnie – żonę i matkę tej rodziny? Czy nie była potrzebna dla swego męża i swych dzieci? Czy Bóg nie mógł zapobiec tej nagłej śmierci? Przypomniałem sobie słowa obydwóch sióstr w Betanii, które płacząc po śmierci swego brata Łazarza stwierdziły przy spotkaniu z Panem Jezusem:

"Panie! Gdybyś tu był nie byłby umarł brat mój" (Jan 11,21.32).

Gdzie jest Bóg, gdzie jest nasz Pan, Jezus Chrystus podczas całego tego niewypowiedzianego naszego cierpienia w tym świecie. Dlaczego milczy gdy cierpienie spotyka jego dzieci i zbawionych?

Więcej… [Dlaczego cierpimy?]
 
Szczęśliwi , którzy cierpią udrękę Drukuj Email
Autor: lcwords   
poniedziałek, 29 października 2018 00:00

Przy wejściu do miasta Jezus zobaczył orszak pogrzebowy, niesiono ciało jedynego syna pewnej wdowy, a szło z nią wielu mieszkańców miasteczka. Na jej widok, przejęty głębokim współczuciem, powiedział:

Więcej… [Szczęśliwi , którzy cierpią udrękę]
 
Oddaj Bogu co Boskie Drukuj Email
Autor: Kwiecień Krzysztof   
niedziela, 28 października 2018 19:20

Zapraszamy do wysłuchania opublikowanego na naszym serwerze ftp, w folderze   Krzysztof Kwiecień wartościowego kazania wygłoszonego przez br. Krzysztofa Kwietnia, pastora Chrześcijańskiej Wspólnoty Zielonoświątkowej w Kłodzku, podczas nabożeństwa niedzielnego w Kościele Zielonoświątkowym w  Nowej  Soli przy ul.Wyspiańskiego 13  w dniu 28.10.2018 r.

Kazanie nosi d nosi tytuł  "Oddaj Bogu co Boskie". 

Można go również  odsłuchać  bezpośrednio ze strony naszego radia.

Słuchaj

 
Będziesz miłował - cz.3 Drukuj Email
Autor: Krystoń Zbigniew   
piątek, 26 października 2018 20:13

 
Klejnoty obietnic Bożych - 26 październik Drukuj Email
Autor: C. H. Spurgeon   
piątek, 26 października 2018 00:00
Dla wybranych będą skrócone one dni (Mat. 24,22)

Dla wybranych Swoich Pan powstrzyma wiele wyroków i skróci dni sądu. Przy wielkich katastrofach ogień pochłonąłby wszystkich ludzi, gdyby Pan przez wzgląd na wybranych Swoich nie przytłumił płomieni. Ocalając dzięki Jezusowi Swoich wiernych, jednocześnie zachowuje On rodzaj ludzki, dzięki Swoim wybranym.

Jakiż to zaszczyt dla ludu Bożego! Jak gorliwie powinien on korzystać ze swoich względów u Pana! Bóg chce słyszeć jego modlitwy za grzeszników, a jego trud dla ich zbawienia pobłogosławić. Błogosławi wierzącym, aby stali się oni błogosławieństwem dla trwających w niewierze. Niejeden grzesznik żyje dzięki modlitwom matki, żony, córki, na które Pan wejrzał łaskawie.

Więcej… [Klejnoty obietnic Bożych - 26 październik]
 
Wiara wypróbowana w ogniu powodzenia Drukuj Email
Autor: Sokół Bartosz   
czwartek, 25 października 2018 01:00

Zapraszamy do wysłuchania kazania pt. "Wiara wypróbowana w ogniu powodzenia" wygłoszonego przez br. Bartosza Sokoła  w zborze Kościoła Chrystusowego w Polkowicach.

Można go wysłuchać również z naszej strony.

Słuchaj

 
Bóg tkwi w szczegółach Drukuj Email
Autor: Sokół Bartosz   
wtorek, 23 października 2018 10:00

Jeśli ktoś pyta mnie o największą pokusę kazalnicy lub ambony, odpowiadam bez wahania: słowa bez znaczenia. Słowa uwięzione przez sprytną retorykę, obdarte z godności i misji. Mogące oznaczać wszystko, a tym samym nic nie oznaczające.

Co łączy sformułowanie „Bóg ma wspaniały plan dla twojego życia” z twierdzeniem „w Chrystusie możesz wszystko”? Tezę „Jezus chce uciszyć burzę w twoim życiu” z wołaniem „dzięki Chrystusowi wszystko się zmieni”?

Bez konkretyzacji są niczym – ani prawdą, ani kłamstwem. Niczym. Przeklętym i diabelskim niczym. Bezdenną przepaścią, w którą można wrzucać bez końca urojone nadzieje i resztki wiary. Komunikatem, który bez zbawiennego doprecyzowania nakłada ciężar określenia znaczenia na odbiorcę, łamiąc tym samym podstawową zasadę efektywnej komunikacji. Dodajmy, Bożą zasadę.

Słuchacz, nie mając do dyspozycji precyzyjnej definicji i zakreślonej słowom granicy, sam będzie zmuszony zdefiniować sobie „wspaniały plan”, a później wypełnić desygnatami frazę „możesz wszystko”. Każdy po swojemu, według własnych preferencji i oczekiwań. Ktoś uwierzy, że z Bogiem może wejść zimą na K2, mimo że obecnie z trudem wspina się na babciny strych. Ktoś inny, że wspaniały plan oznaczać musi własne pięć minut na Eurowizji, a jeszcze inny, że ciężko chora córeczka z pewnością wyzdrowieje, skoro z Bogiem możliwe jest wszystko. Bez dystynkcji i starannego rozróżnienia, bez zakreślenia precyzyjnej definicji – wszyscy zgodzą się z komunikatem, ale każdy zgodzi się na coś innego.

Więcej… [Bóg tkwi w szczegółach]
 
Zaufaj Panu! Drukuj Email
poniedziałek, 22 października 2018 00:00

W pewnych okresach naszego życia zdarzają się nam rzeczy niespodziewane, niepokojące i zniechęcające. Zastanawiamy się, czy stoi za tym działanie Boże i co ono może oznaczać?

Ta sama mądrość Boża, która wyznaczała drogi Jego ludu w czasach biblijnych, także i dzisiaj porządkuje życie chrześcijan. Może Bóg ma w tym dalekosiężny cel i chce umocnić w nas wiarę, ażeby "okazała się cenniejsza niż znikome złoto, w ogniu wypróbowane, ku chwale i czci, i sławie, gdy się objawi Jezus Chrystus".

A może przygotowuje nas w lekcjach samozaparcia i nie spolegania na sobie, by złamać w nas nieujawnione formy dumy i próżności.

Więcej… [Zaufaj Panu!]
 
Polegaj całkowicie na Bogu! Drukuj Email
Autor: Skowroński Andrzej   
poniedziałek, 22 października 2018 00:00

 
Cechy duchowego przywódcy - miłujący dobro Drukuj Email
Autor: Gene A.Getz   
niedziela, 21 października 2018 10:00

„Biskup bowiem, jako włodarz Boży, powinien być nienaganny, niesamowolny, nieskory do gniewu, nie oddający się pijaństwu, nieporywczy, niechciwy brudnego zysku; ale gościnny, zamiłowany w tym, co dobre...”. (Tyt. 1,7-8)

Podczas mojej trzynastoletniej pracy pedagogiczno-administracyjnej w Instytucie Biblijnym Moody'ego miałem zaszczyt dość dobrze poznać nieżyjącego już doktora Culbertsona, wieloletniego rektora tej wielkiej uczelni. Dr Culbertson, kiedy miał zaledwie dwadzieścia jeden lat, jeszcze przed rozpoczęciem studiów w Instytucie Moody’ego, wybrany został na stanowisko biskupa Synodu Reformowanego Kościoła Episkopalnego (okręg Nowego Jorku i Filadelfii). Był to dla niego wielki zaszczyt i wyróżnienie, gdyż nie zdarzyło się jeszcze, aby na tak poważne stanowisko wybrany został taki młody człowiek. Ci, którzy znali dr Culbertsona dobrze, jego współpracownicy i studenci, wyrażali o nim zgodną opinię. „Ten człowiek - mawiali często - jest mężem Bożym”. Gdy zacząłem zastanawiać się nad kwestią miłowania dobra, natychmiast stanęła mi w myśli ta postać. Ten człowiek - pomyślałem sobie - z pewnością umiłował to, co dobre.

Więcej… [Cechy duchowego przywódcy - miłujący dobro]
 
Nauczyłem się polegać na Jego Słowie Drukuj Email
Autor: Przyjaciele z Cieszyna   
niedziela, 21 października 2018 00:00Wiele cierpiałem i płakałem,

miałem pytania o jutro.

Był czas, gdy nie rozróżniałem co dobre a co złe,

ale w każdej sytuacji

Bóg dał błogosławione pocieszenie,

że te próby przychodzą po to, by mnie wzmocnić.


Byłam w wielu miejscach

i widziałam tak wiele twarzy,

ale były momenty, gdy czułam się taka samotna.

Lecz w tej godzinie samotności

w tej drogiej godzinie samotności

Jezus dał mi poznać, że jestem Jego.

Więcej… [Nauczyłem się polegać na Jego Słowie]
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 115